Perşembe , Eylül 16 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Topçuköy Şehitleri Anıldı

Topçuköy Şehitleri Anıldı

Milli Mücadele Yılları ve 1974 Barış Harekatı sırasında şehit olan 9 Topçuköylü için dün Topçuköy Şehitler Anıtı önünde tören düzenlendi.

Anma töreni protokol sırasına göre çelenklerin anıta konulmasıyla başladı. Saygı duruşu, saygı atışının ardından anma töreni İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle devam etti.

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, törende yaptığı konuşmada, Rumların ENOSİS hayaliyle Ada’da katliamlar yaptığını anımsatarak Dr. Fazıl Küçük’ün Kıbrıs Türk Halkı ile birlikte mücadele ederek Kıbrıs’ın Türkiye’de milli dava olmasını sağladığını anlattı.

“Bizden Kıbrıs Cumhuriyeti’ni çaldılar, uluslararası bir anlaşma nasıl olur da bu şekilde bozulur” diye soran Töre, Birleşmiş Milletler Barış Gücü’nün adada yaşanan olaylara seyirci kaldığını ve hiçbir şey yapmadığını söyledi.

Töre, Rumlar’ın adada insanlık suçu işlediğini kaydederek, Topçuköy şehitlerini rahmet ve minnetle andıklarını sözlerine ekledi. Topçuköy Şehitleri’ni anma töreni dua okunmasıyla son buldu.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı.. Zafer Bayramı Nedeniyle İskele’de İki Tören Düzenlendi

Türk Milleti’nin varoluş mücadelesini tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıl dönümü İskele’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir