Cumartesi , Nisan 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanlığı, Akıncı İle Tatar’ın Olağan Görüşmesiyle İlgili Yazılı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanlığı, Akıncı İle Tatar’ın Olağan Görüşmesiyle İlgili Yazılı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ersin Tatar arasındaki olağan görüşmeye  ilişkin Cumhurbaşkanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre kabulde, Başbakan Tatar, KKTC ve TC arasında imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’yla ilgili Cumhurbaşkanı Akıncı’yı bilgilendirdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı da, Başbakan Tatar’a, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, adanın her iki yanında kullanılan cep telefonlarıyla ilgili konuşma ücretlerinin daha makul hale getirilebilmesi için toptan fiyatlarda yapılmış olan vergi indiriminin, perakende fiyatlarda da yapılması hususunda hükümetin gerekli çalışmayı yapması kararlaştırıldı.

Saat 10.00’da gerçekleşen kabulde, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Özel Kalem Müdürü Cenk Gürcağ ve Başbakanlık Müsteşarları Suat Yeldener ve Ömer Köseoğlu da hazır bulundu.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bakan Pilli’den yüzümüzü güldüren açıklama! 220 testin sonucu da negatif!

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüsü salgınıyla ilgili gelişmeleri anlattı.Sağlık Bakanı Pilli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir