Pazartesi , Ekim 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar, Pilli ve Baybars “Batı Nil Virüsü” konusunda Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi.

Tatar, Pilli ve Baybars “Batı Nil Virüsü” konusunda Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören bir hastanın dün hayatını kaybetmesinin ardından hükümet, “Batı Nil Virüsü” konusunda koordinasyon toplantısı yaptı. Sağlık Bakanlığı’nda Başbakan Ersin Tatar başkanlığında “Batı Nil Virüsü” konusunda koordinasyon toplantısı yapıldı.

Dün akşam saatlerindeki toplantıya Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, Yoğun Bakım Hekimi Dr. Şükrü Onbaşı, Enfeksiyon Uzmanı Dr. Selin Bardak ve bakanlık yetkilileri katıldı. Toplantıda hastalıkla ilgili durum detaylarıyla değerlendirilerek alınan ve alınacak önlemler üzerinde duruldu.

Başbakan Tatar, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Mesele takibimizdedir. Belediyeler dahil gerekli uyarılar yapıldı” dedi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, hastalığın insandan insana bulaşmadığını, göçmen kuşlardan sivrisineğe ve sivrisineklerden de insanlara bulaştığını kaydederek hastalığın 50 yıldır tüm ülkelerde görüldüğünü söyledi. Bu hastalığın ortaya yeni çıkmadığını, KKTC’deki vaka sayısının da çok olmadığını ifade eden Bakan Pilli, gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ise hastalığa karşı gerekli tedbirlerin Yerel Yönetimler Müdürlüğü aracılığıyla belediyelere iletildiğini ve bu çalışmaları belediyelerle birlikte devam ettireceklerini vurguladı. 

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

CUMHURBAŞKANI TATAR’IN, GÖREVE BAŞLAMASININ ARDINDAN İLK RÖPORTAJI…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’in önemli bir yer haline geldiğini, Kıbrıs’ın eski Kıbrıs olmadığını, şartların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir