Çarşamba , Mart 3 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Kıbrıs Türk Halkının Haklarından Haberleri Yok Bir Açıklama Yaptılar

Tatar: Kıbrıs Türk Halkının Haklarından Haberleri Yok Bir Açıklama Yaptılar

Başbakan Ersin Tatar, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ziyaretinde yaptığı açıklamaların kendilerini üzdüğünü söyledi.

Miçotakis’in Kıbrıs Türk halkının haklarından, çıkarlarından, menfaatlerinden ve hassasiyetlerinde haberi yok gibi bir açıklama yaptığını belirten Tatar, Kıbrıslı Türkler olarak bizim bunlara olumlu bakmamız mümkün değildir” dedi.

Başbakan Ersin Tatar, “Kıbrıs’ın gerçeklerini göremiyorlar. Kıbrıs da güya sadece bir halk vardır o da Rum halkı. Kıbrıs Türk halkının haklarından, çıkarlarından, menfaatlerinden ve hassasiyetlerinde haberleri yok gibi bir açıklama yaptılar ve Kıbrıslı Türkler olarak bizim bunlara olumlu bakmamız mümkün değildir” dedi.

Açıklamaları eleştiren Tatar, Kıbrıslı Türklerin tüm haklarından dışlanacağının söylenmesi türünden yapılan açıklamalarla bir anlaşmanın olabilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir