Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Üstel: “KKTC Turizminin Kan Kaybının En Önemli Sebebi Ulaşımda Yaşanan Sıkıntılar”

Bakan Üstel: “KKTC Turizminin Kan Kaybının En Önemli Sebebi Ulaşımda Yaşanan Sıkıntılar”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs Turizm İşbirliği Toplantısı ve Resepsiyonundaki konuşmasında, turizmi daha önceki hükümetlerdeki çalışmalarla daha üst noktalara taşıdıklarını belirterek, KKTC’nin ambargo ve izolasyonlarla dünyadan soyutlandığını kaydetti.

Üstel, şöyle devam etti:

“Bir tek nefes borumuz ana vatan Türkiye. Dolayısıyla Türkiye’den turizmde bir gerileme olduğunda bunun nedenini düşünüyoruz. Hükümetimizin turizme verdiği önem ortadadır. Ulusal Birlik Partisi hükümetinin turizme önem verdiğinin göstergesi bugün burada olmamızdır. Bugün yapılan bu etkinlik çok önemli. Resepsiyondan önce tur operatörleriyle yaklaşık 2 saat toplantı yaptık. Bütün konuları irdeledik.”

Üstel, KKTC turizminin kan kaybının nedenlerine değinerek, bunun en önemli sebebinin ulaşımda yaşanan sıkıntılar olduğunu söyledi.

KKTC’nin tanınmamasının uçak seferlerinde sıkıntılara yol açtığını ifade eden Üstel, tespit edilen diğer nedenleri de değerlendirdiklerini anlattı.

Üstel, Ankara’da da temaslarda bulunduklarını anımsatarak dün de THY yetkilileriyle bir araya geldiklerini belirtti. THY’nin KKTC’ye daha çok sefer düzenlemesinin önemine işaret eden Üstel, “Seferlerin yanında da yeni destinasyonların açılmasını talep ettik. Her ilden KKTC’ye seferlerin yapılmasını istedik. Bu noktada AnadoluJet’in daha çok sefer yapması için ilgililerle temasa geçildi. Her destinasyondaki seferlerin artırılacağının müjdesi verildi. Bunların yanında bütün medeniyetlerin birleştiği Hatay var. Turizm açısından önemli bir belde. THY’nin ve AnadoluJet’in Ercan’dan seferleri yoktu. Onu talep ettik. Üst yöneticiler bizi kırmadılar. Bunları göz önünde bulundurarak turizmde kan kaybının önlenmesi için siyasi iradeyi de ortaya koyacağız.” dedi.

KAYNAK: AA

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir