Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı; “Patates Ürünün Sorunları Da Bilimsel Olarak Masaya Yatırılıp Tartışılmalı”

Cumhurbaşkanı Akıncı; “Patates Ürünün Sorunları Da Bilimsel Olarak Masaya Yatırılıp Tartışılmalı”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Beyarmudu 9’uncu Patates Kültür Festivali’nin açılışında yaptığı konuşmada, Beyarmudu denince insanın aklına ilk önce, Beyarmudu patatesi ile Dikelya üssü ve sınır konularının geldiğini ifade etti.

Bu tür güzel etkinliklerin bir bölümünde, patates ürününün sorunlarının da bilimsel olarak masaya yatırılarak, tartışılmasını öneren Cumhurbaşkanı Akıncı, bir yandan eğlenirken, bir yandan da bilimsel çalışma yapmanın yararlı olacağını belirtti.

Böylesi güzel bir ürünün her bölgeye nasip olmadığını; patatesin doğanın Beyarmudu ve yöresine bahşettiği güzel bir ürün olduğunu kaydeden Akıncı, “Kıbrıs patatesi ama Kıbrıs’ın da Beyarmudu ve çevresinin patatesi çok kaliteli. Hemen her Kıbrıslının da sofrasında tükettiği, lokantaya gittiğimizde de masamızda aradığımız bir ürün. Dolayısıyla bu ürünün sorunlarını da masaya yatıralım ve bu konuda üreticilerin sorunlarının aşılmasında yardımcı olalım” diye konuştu.

Dikelya Üssü ve sınır konularında da Cumhurbaşkanlığı’na çok şikayetler geldiğini, bu konulara ciddiyetle eğilmek gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “İngiliz yöneticileriyle de, kendi kurumalarımız arasındaki koordinasyonu da sağlayarak, halkımızın yaşamakta olduğu bu sıkıntıları aşmak için elbirliğiyle uğraşacağız” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir