Cumartesi , Temmuz 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı: “Askeri Ve Siyasi Her Anlamdaki Gücümüzü Gerek Adada, Gerek Bölgede Barış Ve Dostluk İçin Kullanmak İstiyoruz”

Akıncı: “Askeri Ve Siyasi Her Anlamdaki Gücümüzü Gerek Adada, Gerek Bölgede Barış Ve Dostluk İçin Kullanmak İstiyoruz”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu coğrafyada, Doğu Akdeniz’de kavgaya, didişmeye ayrılacak zamanın işbirliği projelerine ayrılması, birlikte Doğu Akdeniz’de binlerce metre derinlikte bulunan zenginlikleri hep birlikte yeryüzüne çıkarıp, adil bir paylaşıma tabi tutsak bundan herkesin  kazancı olacağını vurguladı.

Akıncı, “Hem diplomasi gücümüzü, hem diğer alandaki gücümüzü, askeri ve siyasi her anlamdaki gücümüzü gerek adada, gerek bölgede barış ve dostluk için kullanmak istiyoruz” dedi.

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sırf müzakere olsun diye yeni süreçler başlatmanın taraflara bir yararı olmadığını da düşündüklerini dile getiren Akar, “Kıbrıs bizim için çok önemli, hayati bir konu. 82 milyon Kıbrıs’ın ayağına diken batsa bundan rahatsız oldur. Gül atsa, çiçek atsa bundan son derece mutlu olur” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı çalışmaların mutlaka bir Kıbrıs tarafı olduğuna işaret eden Akar, Kıbrıs konusunda bugüne kadar ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Milli Savunma Bakanı Akar Libya’da

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir