Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330
Taçoy: “Dosta Güven, Düşmana Korku Salındı” – Radyo Güven
Cuma , Aralık 13 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: “Dosta Güven, Düşmana Korku Salındı”

Taçoy: “Dosta Güven, Düşmana Korku Salındı”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy yaptığı açıklamada, , Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları’nın KKTC’ye yaptığı ziyareti tarihi olarak değerlendirdi.

“Gurur duyduk, mutlu olduk” diyen Taçoy, “Türkiye Savunma Bakanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kadro olarak ülkemizde temaslar yapması, çok önemli mesajlar içeriyordu. Böyle bir fotoğraf daha önce hiç verilmedi. Bir anlamda dosta güven düşmana korku salındı” dedi.

Bakan Taçoy şunları kaydetti: “Akar ve beraberindeki komutanlardan önce Türkiye Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i ağırladık. Birlikte Yavuz Sondaj gemimize çıktık. Rumlara, ‘gelin Akdeniz’deki varlıkları birlikte çıkaralım, paylaşalım’ çağrısını yeniledik. Ama dönüşleri hem gerilimi artıran şekilde oldu. Dönmez’in ardından, Rumların ve uluslararası aktörlerin tehditlerinin arttığı bir dönemde Türkiye Savunma Bakanı Akar ve TSK’nın üst yönetiminin Ada’ya ziyaret yapması çok önemliydi. Ziyaretin, Kıbrıs Türklerinin Çanakkalesi olarak bilinen Erenköy destanını gününe denk gelmesi ayrı bir önem ve özellik kattı.”

Akar ve Komutanların, KKTC’ye yaptıkları ziyaretle ” Kıbrıs Türk halkına, ‘biz buradayız, siz güvendesiniz’ mesajının verildiğini belirten Taçoy, “Rumların yerinde olsam, Akar’ın açıklamalarının altını çizerek tekrar tekrar okumalarını tavsiye ederim. Akar’ın, ‘Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta sorunların barışçıl yöntemlerle, barışçıl yollarla, iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde ve uluslararası hukuka saygı gösterilerek, uygun bir şekilde çözümlenmesinden yanayız. Temel yaklaşımımız bu. Barışçıl çözümlerden yanayız’ sözünün önemini anlasınlar. Uzattığımız barış ve dostluk eli sıkılsın” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Üstel: “Ülkede Turizmi Doğayı Bozmadan, Betona Boğmadan, Doğayı Ön Plana Çıkararak Geliştirmek Hedefindeyiz”

Taşkent Doğa Parkı’nın düzenlediği Kuzey Kıbrıs’ta Doğa Koruma Alanlarının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyum ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir