Perşembe , Ekim 1 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Temennimiz, KKTC’nin Daha Güçlü Bir Ekonomiye Sahip Olmasıdır

Tatar: Temennimiz, KKTC’nin Daha Güçlü Bir Ekonomiye Sahip Olmasıdır

Başbakan Ersin Tatar, BRT’de katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmada, bugüne kadar UBP-HP koalisyon hükümeti olarak üst kademe yöneticilerinin atamalarının gerçekleştirildiğini, Türkiye ile KKTC arasında İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nın imzalanılarak ekonomiye yön verilmeye başlandığını söyledi.

Tatar, petrol ve gaz fiyatlarındaki düşüş ve dövizdeki düşüşün ekonomiye olumlu yansıyacağını vurguladı. Başbakan Tatar, “Temennimiz, KKTC’nin daha güçlü bir ekonomiye sahip olması rekabet edebilen, üretebilen, lokomotif sektörler turizm ve eğitime daha fazla potansiyel sağlamaktır.”dedi.

Son aylarda Güney’den de çok fazla ülkemizden alış veriş söz konusudur. Rumlar da ekonomiye bir artı sağlıyor. Artan Gayri Safi Millî Hasıla ile milli geliri daha yukarıya taşımak hükümetimizin hedefleri arasındadır.” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun açılmasıyla Kamu Reformu Yasası’na özellikle hız verileceğini ve bu konuda çalışıldığını açıklayan Başbakan Tatar, günün sonunda ekonomik yapının düzenlenmesi için bazı tedbirlerin alınacağını da dile getirdi.

Tatar, yap- işlet- devret modelleri konusunun da gündemde olduğunu açıkladı. Yap İşlet devret konusunda eleştirilerin söz konusu olduğunun anımsatılması üzerine de Başbakan Tatar, tüm bunların halka anlatılarak taraflarla uzlaşarak hareket edilerek gerçekleştirileceğine vurgu yaptı. Başbakan Ersin Tatar, Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı konusundaki soru üzerine de, bu konuda çalışmaların devam ettiğini, herkes memnun olmasa da, “maksimum fayda” ile çevrenin de korunacağı bir dengede buluşulmasının temennisi olduğunu söyledi.

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tüm Okul Öncesi Okullar Yarın Tam Zamanlı Açılıyor

Sağlık Bakanlığı, 5 yaşa kadar olan yuva, kreş ve 4-5 yaş gurubu tüm okul öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir