Perşembe , Şubat 27 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: “Doğu Akdeniz’deki Çalışmalar Milletimiz İçin Önemli”

Tatar: “Doğu Akdeniz’deki Çalışmalar Milletimiz İçin Önemli”

Başbakan Ersin Tatar, Mersin’deki programı kapsamında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Türk hükümetiyle birlikte, mavi vatan dediğimiz Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımızın korunması konusunda verdiğimiz mücadele milletimiz ve ulusumuz için fevkalade önemlidir” dedi.

Tatar, son gelinen aşamada KKTC’nin ne kadar önemli bir devlet olduğunun ortaya çıktığını belirterek, “Şu anda Doğu Akdeniz’de, hidrokarbon, petrol ve gaz savaşları veya çatışmaları yaşanmaktadır. Ne mutlu bize ki Türkiye Cumhuriyeti, ana vatan, gerçekten oralarda çok iddialı. Türk hükümetinin kararlılığıyla sondaj çalışmaları yapılıyor.” diye konuştu.

Türkiye’nin ve KKTC’nin, Türk halkının hak ve menfaatlerini korumak için çalıştığını ifade eden Tatar, “KKTC’nin, Türk hükümetiyle birlikte, mavi vatan dediğimiz Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarımızın korunmasında verdiğimiz mücadele milletimiz ve ulusumuz için fevkalade önemlidir. 1974’teki Barış Harekatı, bu coğrafyadaki, dünyadaki Türk milleti için fevkalade harekattır. 45 yıl sonra bunu görüyoruz.” dedi.

Tatar, KKTC’yi geliştirmek ve kalkındırmak için çalıştıklarını vurgulayarak, Türkiye ve Türk halkı ile de her türlü bağın daha da yoğunlaştırılması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan’da İlk Koronavirüs Vakası

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir