Salı , Eylül 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar Ve Özersay Ankara’da

Tatar Ve Özersay Ankara’da

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine bugün Ankara’ya resmi ziyarette bulunuyor. Başbakan Tatar’ın Ankara ziyaretine Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da katılıyor. Başbakan Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay bu amaçla sabah Ankara’ya gitti.

Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliye’de kabul edilecek. Ardından heyetler arası görüşme yemeğinde bir araya gelinecek.

Ankara’daki ilk resmi ziyaret olması nedeniyle Anıtkabir’i de ziyaret eden olan Başbakan Tatar ve beraberindeki heyet, Anıtkabir’de özel anı defterini de imzaladı. Resmi temaslarının tamamlanmasının ardından heyet yarın 09.55’te Ankara’dan KKTC’ye dönecek.

Başbakan Tatar Ercan’dan ayrılmadan yaptığı açıklamada, Ankara’da çeşitli konuların ele alınacağını, Ekonomik ve Mali İş Birliği Anlaşması, Kıbrıs konusu ve diğer konuların görüşüleceğini kaydederek, KKTC’nin gelişmesi, güçlenmesi, halkının refahının artırılması için her meseledeki ihtiyaç için Türkiye’nin desteğini talep edeceklerini söyledi.

Tatar, Türkiye’den destek alacaklarına inanç belirterek, taleplere karşılık verilmesi ve ülkedeki ekonomik seviyesinin artırılması için görüşmeler yapacaklarını ifade etti ve Ankara ziyaretinin ardından kamuoyuna daha detaylı bilgi vereceklerini dile getirdi.

Öte yandan, Başbakan Ersin Tatar’a, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel vekalet edecek.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları çerçevesinde yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre; “ 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir