Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar KKTC’ye Döndü… “Kaynak Akışının Başlaması İçin Talimat Verildi”

Başbakan Tatar KKTC’ye Döndü… “Kaynak Akışının Başlaması İçin Talimat Verildi”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetliyle gittiği Ankara’dan dönen Başbakan Ersin Tatar, beraberindeki heyetle birlikte Ercan’da düzenlediği basın toplantısında, 20 Temmuz’da imzalanan Ekonomik ve Mali İşbirliği Anlaşması çerçevesinde Türkiye’den KKTC’ye kaynak akışının başlaması için gerekli talimatın verildiğini açıkladı. Tatar, bu kaynakla ilk aşamada, yarım kalmış projelerin tamamlanacağını bildirdi.

Ankara’daki temasları çerçevesinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdiğini, ardından da heyetler arası görüşmelerin de yapıldığını belirten Başbakan Tatar, “Toplantılarda Kıbrıs konusu enine boyuna tartışıldı. Kalkınma için neler yapılabileceği, ilişkilerin nasıl daha da ileriye götürülebileceği konuşuldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ ye tam desteği sürüyor ” ifadelerinde bulundu.

Tatar, Türkiye’nin, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve çıkarlarını koruma kararlılığını sürdürdüğünü, hem de kalkınma hamlelerinin süreceğini gösterdiğini vurguladı.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir