Perşembe , Şubat 27 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Fuat Oktay: KKTC’de Gençlik Kampı Yapabiliriz

Fuat Oktay: KKTC’de Gençlik Kampı Yapabiliriz

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC’nin farklı şehirlerinden Kırşehir’in Kaman ilçesindeki Ahi Evran Gençlik Kampı’na katılan gençlerle bir araya geldi.

Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa’dan kampa katılan gençlerle sohbet eden Oktay, KKTC’deki tüm gençleri Türkiye’deki kamplarda misafir etmek istediklerini belirtti.

Oktay, “KKTC’de de böyle bir kamp yapabiliriz. Çok güzel yerlerimiz var. KKTC Başbakanı Ersin Tatar ‘la da konuştuk” ifadelerini kullandı. Oktay, KKTC’deki gençlerle Türkiye’deki gençleri buluşturacağız.Çok daha köklü dostluklar ve arkadaşlıklar oluşsun istiyoruz. Burada misafir olmadığınız bilin. Vatanınızda, anayurdunuzdasınız, kendi gençlik kampınızdasınız” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığının bunun için çalıştığını, konuyu yakından takip ettiğini anlatan Oktay, “Türkiye’deki kamplar sizin. Siz gidince diğer arkadaşlarınızı teşvik edeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan’da İlk Koronavirüs Vakası

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir