Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Haklarımızı Korumak İçin Olağan Üstü Çaba İçerisindeyiz

Tatar: Haklarımızı Korumak İçin Olağan Üstü Çaba İçerisindeyiz

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana şubesi ile Kıbrıs Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Ay yıldız Projesi kapsamındaki etkinliklere katılmak üzere bu sabah Ankara’ya gitti.

Başbakan Tatar, Ankara’daki temaslarını tamamlamasının ardından bugün karayolu ile Konya’ya geçti. Başbakan Tatar, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından kabul edildi. Görüşmede açıklama yapılmadı karşılıklı anı hediyeleri takdim edildi.

Başbakan daha sonra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la görüştü. İbrahim Altay görüşmede Konya Belediyesi ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak KKTC’de Başbakan’ın da uygun göreceği bir şehirle kardeş şehir olmayı arzu ettiklerini ifade etti.

Başbakan Tatar da konuşmasında, “Her türlü ilişkiyi geliştirmek istiyoruz” diyerek, Doğu Akdeniz’deki duruma da atıfta bulunarak “Haklarımızı korumak için olağan üstü çaba içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Ulaşım ve iletişimin geliştiği bu zamanda aramızdaki bağları daha da güçlendirmemiz gerek” diyen Başbakan Tatar, kültürel, ekonomik siyasi bağların daha da güçlenmesi ve temasların yoğunlaşmasını istediğini dile getirdi.

 

KAYNAK: HABER KIBRIS

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir