Perşembe , Kasım 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 30 Ağustos Zaferi Bayramı, Törenlerle Kutlanıyor

30 Ağustos Zaferi Bayramı, Törenlerle Kutlanıyor

30 Ağustos Zaferi Bayramı, Türkiye’yle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de düzenlenecek törenlerle kutlanıyor.

Kutlamalar çerçevesinde bugün Lefkoşa ve tüm ilçelerde törenler düzenleniyor. Kutlamalar, saat 08.45’te, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutan Vekili Tuğgeneral Tevfik Algan’ın Ortaköy’deki Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Gazinosu’ndaki tebrik kabulüyle başladı.

Lefkoşa’da ilk tören Atatürk Anıtı önünde saat 09.30’da gerçekleştirildi. Törende, protokol sırasına göre çelenkler anıta sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı ile bayraklar göndere çekildi. Tören, Anıt Özel Defteri’nin imzalamasıyla son buldu.

Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki tören ise saat 10.00’da başlayacak.

İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle başlayacak törende, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, tören birliklerini denetleyecek ve halkın bayramını kutlayacak. Tören, bir subayın konuşmasının ardından yapılacak resmi geçitle tamamlanacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle tüm ilçelerde de törenler düzenleniyor.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Tatar: “Yeni Bir Yol Haritası Çizmenin Zamanı Geldi”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye gazetesine son gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, Kıbrıs müzakerelerinde yıllarca süren görüşme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir