Salı , Ekim 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Mersin-Girne arası kano ile…

Mersin-Girne arası kano ile…

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu organizasyonunda, Girne Belediyesi’nin de katkılarıyla dün farklı bir etkinliğe imza atıldı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, “tarihte ilk kez” Mersin-Girne arası kano ile kat edildi. Mersin’in Aydıncık ilçesinden yola çıkan Kano sporcuları, Akdeniz’i aşarak Girne Limanı’na ulaştı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılı anısına ve aynı zamanda uyuşturucuya karşı farkındalık yaratmak adına dün, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan’dan Türk Bayrağını teslim aldıktan sonra saat 14.00 sıralarında, Aydıncık’tan zorlu seyre başlayan  iki kişilik deneyimli Kano Ekspedisyon Ekibi Nüşabe Paşazade ve Şenol Özdemir, beş buçuk metrelik iki kano ile sadece kürek çekerek Akdeniz’i geçti ve açık denizde TC ve KKTC bayraklarını dalgalandırdı.

Açık deniz koşullarında 100 kilometrelik yol kateden ekibe, hem sağlık hem de güvenliğini sağlamak için Doktor Tarkan Gürler’in de hazır bulunduğu bir acil durum teknesi eşlik etti. Teknenin kaptanlığını ekspedisyon direktörü ve uluslararası yat kaptanı eğitmeni Uğur Aydın ve Kamil Tunçay yaptı.

24 saatlik yolculuğun ardından Girne Yat Limanı’na ulaşan ekibi, Alsancak Yelken Kulübü üyeleri çiçeklerle karşıladı.
Karşılama törenine, Başbakan Ersin Tatar, Girne Kaymakamı Sinan Güneş ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de katıldı.

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir