Pazar , Ekim 25 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, görevini devreden Tuğgeneral Algan’ı kabul etti

Başbakan Tatar, görevini devreden Tuğgeneral Algan’ı kabul etti

Başbakan Ersin Tatar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki 2 yıllık görev süresini tamamlayan Tuğgeneral Tevfik Algan’ı kabul etti.

Kabulde ilk sözü alan Başbakan Tatar, Tuğgeneral Algan’ın tecrübelerinin, Kıbrıs Türk halkını yakından tanımasının, KKTC’nin koşullarının değerlendirilmesi ve Türkiye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Tatar, “Kıbrıslı Türkler olarak burada verdiği hizmetleri asla unutmayacağız. Sizleri bu duygularla uğurluyoruz. Temasımızın ve dostluğumuzun her zaman devam etmesi arzusundayız. Sizi sık sık KKTC’de görmek isteriz” şeklinde konuştu.

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin garantör ülke olmasının, KKTC’nin varoluşu ve Kıbrıs Türk halkının geleceği için önemli olduğuna işaret ederek, Türk milletinin bekası için Tuğgeneral Algan’a, silah arkadaşlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne görevinde başarı diledi.

Tuğgeneral Tevfik Algan da, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı gibi şerefli bir görevi 2 yıl boyunca ifa ettiği için gururlu olduğunu belirterek, “Sizlerle birlikte çalışıyor olmak ayrılacaktı. Desteğinizi her zaman yanımızda hissettik. Teşekkür ediyorum. Türkiye’de olsak da Kıbrıs davasına çalışacağız, bunun bir mücahidi olacağız” dedi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ORUÇ REİS İÇİN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ NAVTEX

Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’de çalışma yürüteceği alan için 4 Kasım’a kadar sürecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir