Salı , Eylül 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Benter: “4 Kasım AİHM Maraş Davası, İnsanlığın Davasıdır. Evkaf’ı Yalnız Bırakmayın”

Benter: “4 Kasım AİHM Maraş Davası, İnsanlığın Davasıdır. Evkaf’ı Yalnız Bırakmayın”

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Kasım tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde görülecek Kapalı Maraş davasının; “insanlığın davası” olduğunu belirterek, bu dava sürecinde Evkafa destek istedi.

Benter, Maraş konusunda hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, halkın konu hakkında bilgilenmesi ve Evkafı desteklemesinin çok önemli olduğunu kaydetti.

Benter açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kapalı Maraş süreci ile ilgili hukuki anlamda aktif bir biçimde haklarımızı savunuyoruz. Biz haklılığımıza inanıyoruz. Elimizde 1571’den 1974’e kadar yapılan tüm işlemleri gösteren deliller fazlası ile vardır ancak bu konuda halkımızın da bizim yanımızda olmasını arzu ediyoruz. Bu amaçla çeşitli bilgilendirme çalışmalarına hız verdik. Bu konuda sadece Kıbrıs Türk halkının değil, insanlığın da Evkaf’ın yanında olması gerekmektedir. Çünkü bu davayı şahıslar adına değil, insanlığa hizmet eden vakıf mallarının haksız gaspını engellemek için yürütüyoruz. Bu nedenle, objektif değerlendirme yapabilen Kıbrıslı Rumların veya İngilizlerin de bu konuda Evkaf’ı destekleyeceğini düşünüyoruz.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir