Perşembe , Ocak 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakanlar Kurulu Toplantısı Tamamlandı…

Bakanlar Kurulu Toplantısı Tamamlandı…

Başbakan Ersin Tatar başkanlığında bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, özel sektörde işe girecek olan engelli vatandaşların 48 ay boyunca yatırımlarının fondan yapılacağını ve maaşlarına ilaveten asgari ücretin yüzde 80’i kadar ek maaş verileceğini kaydetti.

Özersay, Maliye Bakanlığı’nın e-maliye çalışmaları için sözleşme imzalayacağını ifade ederek,  araç otomasyon sistemi ile 1 Ocak 2020’den itibaren de seyrüsefer ücretlerinin internetten ödenebileceğini belirtti.

Özersay, Türk Hava Yolları’nın Türkiye’den KKTC’ye gelecek öğrencilerin alacağı biletlerde yüzde 15’lik bir indirime gidileceğini de duyurdu.

Özersay, ayrıca, Apostolos Andreas Manastırı’nın 2’inci etap ihalesine çıkılabilmesi için özel izin kararı alındığını söyledi. Geçit hakkıyla ilgili olarak mevzuatta değişikliğe gidildiğini de kaydeden Özersay, elektrik ve gaz konusunda da geçit hakkından yararlanılabilmesinin sağlanacağını belirtti.

Özersay, bazı belediyelerin temizlik kanalizasyon, içme suyu gibi sıkıntılarının aşılması, mali işlemlerini yapabilmeleri ve gelirlerini artırabilmeleri için de kararlar alındığını anlattı. Bazı otellere verilen iskele izinleri konusunda da tüzük değişikliğine gidildiğini  kaydeden Özersay, iskele ruhsat ücretlerinde güncellemeye gidildiğini belirtti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir