Pazar , Mayıs 31 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu Kapalı Maraş’ı Ziyaret Ederek KKTC’deki Temaslarını Tamamladı

Çavuşoğlu Kapalı Maraş’ı Ziyaret Ederek KKTC’deki Temaslarını Tamamladı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC’deki resmi temasları çerçevesinde dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıların ve ortak açıklamanın ardından ana muhalefet lideri, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’la da TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde bir araya gelerek son gelişmeleri değerlendirdi.

Çavuşoğlu daha sonra Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından verilen öğle yemeğine katıldı, daha sonra Başbakan Ersin Tatar ile görüştü.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, temasları çerçevesinde ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile kapalı Maraş bölgesini de ziyaret etti.

1974’ten bu yana kapalı ve askeri bölge statüsündeki Maraş bölgesinde incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, askeri yetkililerden bölgeye ilişkin bilgi aldı. Ziyaret sırasında, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de hazır bulundu.

Cumartesi günü KKTC’ye gelen Çavuşoğlu, temaslarını tamamlamasının ardından dün akşam saat 19.00 sıralarında adadan ayrıldı.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taşucu’na Deniz Otobüsü Seferi

Girne-Taşucu Deniz Otobüsü seferleri başladı. Planlanan 3 seferden ilki bu sabah gerçekleştirildi. İlk seferle KKTC’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir