Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, Anamur Belediyesi İle Anamur Ticaret Ve Sanayi Odası Yetkililerini Kabul Etti

Başbakan Tatar, Anamur Belediyesi İle Anamur Ticaret Ve Sanayi Odası Yetkililerini Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, Anamur Belediyesi ve Anamur Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerini kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye’den KKTC’ye gelen suyla ilgili Anamur’un önemli bir yeri olduğunu belirterek, projenin hayata geçirilmesinde ortaya güçlü iradeler koyan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililere bir kez daha teşekkür etti.

Suyun, gelişen büyüyen yerlerde her zaman çok değerli olduğuna işaret eden Tatar, KKTC gibi öğrenci ve turist sayısının her geçen gün arttığı yerlerde en gerekli ve değerli ürün olduğunu söyledi.

Türkiye ile her alanda bağların güçlendirilmesini çok önemsediklerini dile getiren Tatar, “son zamanlarda yine Türk hükümetinin taahhüdüyle sondaj gemileriyle haklı çıkarlarımızı koruma adına gösterdiği liderlik bize rahatlık sağlamıştır” dedi.

Tatar, bu konuda, Rumların tanınan bir ülke olması nedeniyle Kıbrıs Türkü’nün haklarının gaspedilmesinde biraz seyirci kaldığını dile getirerek, deniz hukuku temelinde yapılan tüm çalışmalarda birlik içerisinde adım atılacağını belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir