Cumartesi , Ocak 18 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu, THY’nin Yüzde 15’lik İndirimi İle İlgili Açıklama Yaptı

Çavuşoğlu, THY’nin Yüzde 15’lik İndirimi İle İlgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları’nın KKTC – TC arasında yapacağı karşılıklı geliş gidişlerde ve iç sefer uçuşlarında yüzde 15’lik öğrenci indirimi uygulamasına geçileceğini bildirdi.

Çavuşoğlu açıklamasında şunları kaydetti: “Uçak biletlerinin tartışılan fiyatlarından dolayı öğrencilerimiz bir takım sıkıntılar yaşamaktaydı. Bu doğrultuda Yükseköğretim Kurulu ile yaptığımız yazışmalar ve Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdiğimiz temaslarla yaşanan sıkıntıların giderilmesine yönelik girişimler başlatmıştık. Başbakan Ersin Tatar’da gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, bu konuyu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmiş ve bu sıkıntıların giderilmesi adına süreç hızlandırılmıştı. Yapılan girişimler ile alınan kararlarla, yaşanan sıkıntıların giderilmesine yönelik attığımız bu adımlar, ülke yükseköğrenimine mutlaka olumlu getirisi olacaktır.”

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yükseköğretim Kayıt Sistemi Yeniden Yapılandırılıyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Yükseköğretim Planlama Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ,yükseköğretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir