Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı, Acapulco Otel’i Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Denetledi

Akıncı, Acapulco Otel’i Ziyaret Ederek Çalışmaları Yerinde Denetledi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, akşam Çatalköy’de mühimmat deposunda gerçekleşen patlamadan etkilenen Acapulco Otel’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde denetledi, ülkenin zarar görmemesi için toplumsal seferberlik çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Akıncı tüm siyasi partilerin en önemli sektör olan turizmin zarar almaması için gereğini yapması gerektiğini belirtti.
Akıncı, turizm için toplumsal seferberlik duygusu içinde, el ele verip çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Akıncı, yaşanan kötü olaydan bile ders alınabileceğini ifade ederek “Önemli olan bu olaydan dersler alarak geleceğe yürümek. Olayın ardından yapılacak değerlendirmelerle tedbirlerimizi alacağız” diye konuştu.

Akıncı, olayın tesellisinin kimsenin ciddi bir yara almaması olduğunu kaydederek şöyle devam etti:

“Patlama bölgesinde 79 asker vardı, güvenle tahliye edildiler. Yakın çevrede köyler, otellerde binlerce misafir vardı. Asker, polis, itfaiye, sivil savunma, sağlık çalışanları seferber oldu. Herkes sahiplendi ve alınması gereken tedbirler alındı. Birkaç gün içinde diğer konuları da masaya yatıracağız. Bu patlama neden oldu? Coğrafyamız daha güvenli bir şekle nasıl dönüşür? Kıbrıs sorunu çözümsüz devam ettiği sürece askeri tedbirler devam edecek. Bu tedbirleri alırken coğrafyamıza en uygun, insanımıza en az nasıl yansır bunun çabasını ortaya koyacağız. Bu olaydan ders alacağız. Hepinize çok geçmiş olsun.”

Akıncı, tüm siyasi partilerin en önemli sektör olan turizmin zarar almaması için gereğini yapması gerektiğini belirtti. Akıncı, turizm için toplumsal seferberlik duygusu içinde, el ele verip çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir