Perşembe , Şubat 27 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Parçalara rastlanması durumunda kimse dokunmasın!”

Özersay: “Parçalara rastlanması durumunda kimse dokunmasın!”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, patlamayla ilgili kriz masasının çalışmaları hakkında verdiği bilgide, patlamanın cephaneliğin sadece bir kısmında gerçekleştiğini söyledi.

Yolların trafiğe açıldığını da belirten Özersay, sabahın ilk saatlerinden itibaren havdan görüntü alarak genel bir durum tespitinin yapıldığını açıkladı.

Cephaneliğin sadece bir kısmında patlama olduğunu diğer kısımlarında bir hasar görülmediğini kaydeden Özersay, sıkıntının büyük ölçüde atlatıldığını paniğe gerek olmadığını belirtti.

Özersay, patlamanın basıncıyla bölgeye parçaların saçıldığını bu parçalara rastlanması durumunda kimsenin dokunmaması ve yetkililere haber vermesini de istedi.

Arapköy ve civarındaki evlerin bahçelerine çocukların çıkarılmaması uyarısını yapan Özersay, patlama bölgesindeki tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Özellikle Türkiye basınında yer bulun bu civardaki turistik tesisin tahliye edildiğine ilişkin haberlerin doğru olmadığını ifade eden Özersay, bölgede panik halinin olmadığını, sadece uçuşu olan turistlerin havalaanına götürüldüğünü söyledi.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan’da İlk Koronavirüs Vakası

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir