Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Çavuşoğlu, Mevkidaşı Ziya Selçuk İle Bir Araya Geldi

Bakan Çavuşoğlu, Mevkidaşı Ziya Selçuk İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la bir araya geldi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşme öncesi konuşan Bakan Çavuşoğlu, KKTC’de zorluklar yaşandığı zaman Türkiye’nin her zaman el uzattığını kaydederek, işbirliğinin en yüksek seviyede kalacağını belirtti.

Ülkede öğrenci sayısının her yıl arttığını söyleyen Çavuşoğlu, öğretmen sayısında sıkıntı olduğunu ancak bundan şikâyet edilmediğini, görevlerin en iyi şekilde yapıldığını anlattı.

Çavuşoğlu, TC ile işbirliğini geliştirerek tek millet, iki devlet temelinde sürdürülen çalışmaları en yüksek seviyeye getirme noktasında gayret edildiğini söyledi.

Türkiye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  da konuşmasında, KKTC’nin eğitim meseleleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak ve imzalanan mutabakat zaptı çerçevesinde ne tür planlamaların yapılabileceğini müzakere etmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini anlattı.

“Burada bulunduğumuz süre içinde KKTC’nin bütün okullarında verilen eğitimin kalitesinin artması konusunda ne tür işbirlikleri yapılabilir, Türkiye Cumhuriyetindeki bazı yeni projelerin çalışmaların ve altyapının paylaşılması ve birlikte değerlendirilmesi konusunda ne tür girişimler yapılabilir bunları değerlendireceğiz birlikte” diyen Selçuk, ekip arkadaşlarıyla beraber eğitim sisteminin çeşitli alt bileşenleri konusunda da ayrıntılı çalışmalar yapma imkânı bulduklarını kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir