Perşembe , Aralık 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı: “Hayat kurtarmaktan daha kutsal bir şey olamaz”

Cumhurbaşkanı Akıncı: “Hayat kurtarmaktan daha kutsal bir şey olamaz”

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı tarafından donörler onuruna geleneksel olarak düzenlenen onur gecesi, bu yıl yine KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirildi.
Donör olmuş tüm gönüllüleri onurlandırmak amacıyla bu sene dokuzuncusu düzenlenen geleneksel etkinlik, KKTC Cumhurbaşkanlığı bahçesinde yapıldı.

Gecede, “Hayat kurtarmaktan daha kutsal bir şey olamaz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, bir insanın yaşamını kurtarmanın verdiği huzurun öneminin altını çizerek tüm donörleri başkalarının hayatlarının kurtarılmasına verdikleri katkı nedeniyle kutladı.

Burada Kıbrıs sorununa da değinen Cumhurbaşkanı, çözüme ulaşılması için bir tarafın değil tüm tarafların gerekli irade ve gayreti ortaya koymasının önemine değinerek, tüm tarafların aynı ortak amaç doğrultusunda çalışmaları gerektiğine dikkat çekti. “Dünyada hiçbir sorun çözümsüz değildir. Yeter ki birbirimizin haklarına saygılı olalım, birbirimizin bu topraklarda eşit taraflar olarak var olma hakkına saygı gösterelim… Yeter ki bir taraf diğerini azınlığı olarak görmesin… Bu adada aşılamayacak sorun yoktur” dedi.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir