Çarşamba , Nisan 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: Yıl Sonuna Kadar Elektrik Ve Akaryakıta Zam Olmayacak

Taçoy: Yıl Sonuna Kadar Elektrik Ve Akaryakıta Zam Olmayacak

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, 2019 sonuna kadar elektrik ve akaryakıta zam yapmayacaklarını söyledi.

Uluslararası piyasalardaki fiyatların seyrinin belirleyici olduğuna işaret eden Bakan Taçoy, son zamanlarda suni bir takım etkenlerin neden olduğu dalgalanmalar yaşandığını belirtti. Bu dalgalanmanın yüzde 3 yüzde 5 oranını geçmeyeceğini ifade eden Taçoy, bu oranda bir seyrin 2019 sonuna kadar akaryakıt ve elektrik fiyatlarında artışa neden olmayacağını kaydetti.

Bakan Taçoy, “Maliye ile bu noktada elbette biraz çekişeceğiz ama önemli değil, birbirimizi yakalarız, uzlaşırız. Bizden onlara daha farklı bir kaynak gider, bir dengeyi sağlarız” dedi.
Elektrikte göreve geldiği günden bu yana kendisinden 6 kuruşluk bir zam talep edildiğini dile getiren Taçoy, “ben bu zammı yapmadım ve yapmaya da niyetim yok” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda özelleştirme olmayacağının altını bir kez daha çizen Taçoy, “herkes bunu hanesine yazsın. Özelleştirme yok ama kurumu yaşatmak için de yapmamız gereken iş çok” vurgusu yaptı.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir