Çarşamba , Temmuz 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sucuoğlu: Amacımız Engelli Vatandaşlarımızı Dört Duvarın İçinden Çıkarıp Hayata Bağlamak

Sucuoğlu: Amacımız Engelli Vatandaşlarımızı Dört Duvarın İçinden Çıkarıp Hayata Bağlamak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik büyük hassasiyetimiz var” diyerek, engelliler adına önümüzdeki günlerde daha fazla açılımlar yapılacağını anlattı.

“Amacımız engelli vatandaşlarımızı dört duvarın içinden çıkarıp hayata bağlamak” diyen Bakan Sucuoğlu, “engelli bir vatandaşımız özel sektörde istihdam edildiği zaman bize müracaat ediyor. Biz bakanlık olarak 48 ay boyunca ihtiyat sandığı ve sosyal sigorta primlerini üstleniyoruz. Daha da ileriye giderek yine Bakanlık olarak asgari ücretin yüzde seksenini biz veriyoruz. Çalıştığı yerden bir asgari ücret aldığı anda da bu rakam tatmin edici noktaya geliyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Sucuoğlu ayrıca ebeveynlerini kaybettikten sonra engellilerin ortada kalmaması, kendi hayatlarını sürdürebilecekleri bir devlet katkısını yaratmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Birinci etabı tamamlanan Engelsiz Yaşam Evi ile ilgili de bilgi veren Sucuoğlu, ikinci etap için blokenin kaldırılması adına Maliye Bakanlığı’na müracaatın yapıldığını kaydeden Sucuoğlu, ardından ihaleye çıkılıp 2020’nin ilk yarısında Engelsiz Yaşam Evi’nin hizmete konulmasının hedeflendiğini kaydetti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Koopbank’tan Hatıra Ormanı Projesi

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası (Koopbank) Yönetim Kurulu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir