Çarşamba , Aralık 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Kıbrıs Türkü Adadaki Varlığını Sürdürecek”

Başbakan Tatar: “Kıbrıs Türkü Adadaki Varlığını Sürdürecek”

Başbakan Ersin Tatar, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkünün adadaki varlığını sürdüreceğini belirterek, yeni yasama döneminde hükümetin icraatlarını hayata geçirmeye başlayacağını kaydetti.

Yaz ayında Meclis tatildeyken çalışan vekil ve meclis çalışanlarına teşekkür eden Tatar, KKTC’ye hizmet için gece gündüz çalışmalarını, ülkenin en temel ihtiyacı olduğundan söz etti.

Hükümetin hedefleri arasında istikrarlı ekonomik büyüme olduğunu kaydeden Tatar, geçmiş hükümet döneminde mali protokolün imzalanamamasının büyük bir sorun yaşattığını, şu an ülkenin ihtiyacı olan kaynak akışıyla sektörlerin yeniden nefes alacağını ve güven duyacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın New York görüşmelerine değinen Tatar, Kıbrıs sorununun yaklaşan seçimler nedeniyle meclisin en önemli sorunlarından biri olacağını, Nisan’da müzakerelerde duraksama olacağını ve Akıncı’nın New York’taki çalışmalarıyla ilgili Meclisi en kısa zamanda bilgilendirmesi gerektiğini kaydetti.

Son olarak Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğünden asla vazgeçilmesi gerektiğini belirten Tatar, yeni yasama yılının herkese hayırlı olmasını diledi.

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir