Salı , Ocak 18 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Birinci Çevre Çalıştayı başladı

Birinci Çevre Çalıştayı başladı

Çevre Koruma Vakfı ÇEKOVA’nın düzenlediği Birinci Çevre Çalıştayı bugün başladı.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde gerçekleşen Çalıştay’da ülkenin çevre koşulları birçok açıdan tartışılıyor. Çalıştay’ın açılışında konuşan ÇEKOVA Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Siber çalıştayda mümkün olduğunca çok konuyu tartışacaklarını ve rapor haline getireceklerini söyledi.

Siber, “Bu bir kültür sorunu mu eğitim sorunu mu değerlendirmek gerek. Çevreciler konuşacak tartışacak diğer insanlar da bildiğini yapacak. Bu şekilde bir yere varamayız.” dedi.

Eski başkanlardan Hakkı Atun çevrenin yaşamsal bir konu olduğuna dikkat çekti.Atun “Ülkemizi temiz tutmayı bile beceremiyoruz. Bu bir kültür düzeyidir. Avrupa’nın birçok kentinde bir tek çöp bile göremezsiniz. Düzensizlik pislik bizi rahatsız etmiyor” dedi.

Şehir planlamasının önemine de işaret eden Atun, emirnamelerin ve bu yöndeki yasaların önemini vurguladı.

Bir diğer plaketi Kenan Atakol adına kızı Tüge Atakol aldı.Atakol da Vakfın çalışmalarının ilerleyerek devam etmesi temennisinde bulunarak teşekkürlerini sundu.

Çevre çalıştayında; Denetimli taş ocakçılığı ve çevreye etkileri, Kıbrıs’ta çevre ve orman, yanlış jeomorfoloji uygulamalarının yarattığı sorunlar, Tıbbi atık, hava kirliliği, Sürdürülebilir çevre eğitimi gibi birçok konu irdelenecek.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir