Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Hükümetin Ülkeye Hizmet Yolunda Bilgilendirme Ve İstişare Toplantıları Lefke’de Başladı

Hükümetin Ülkeye Hizmet Yolunda Bilgilendirme Ve İstişare Toplantıları Lefke’de Başladı

Hükümetin, ‘Ülkeye Hizmet Yolunda Bilgilendirme ve İstişare Toplantıları’ dün akşam Lefke’de başladı. Lefke Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan toplantıda, bir konuşma yapan Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Ersin Tatar, 2020 bütçesinin görüşülmeye başladığı bugünlerde sıkıntıları öğrenmek, gerekli tedbirleri almak ve bunları bütçeye yansıtmak için bölgeleri ziyaret etmeye başladıklarını kaydederek, ilk ziyareti 6. İlçe olan Lefke’ye yaptıklarını  söyledi.

Başbakan Tatar, Güzelyurt-Lefke çift şerit yolunun tamamlaması ile mahkeme, polis, devlet hizmetleri verecek binaları bölgeye kazandırılması çalışmalarının 2020 yılı bütçesinde yer alması için çalışma yaptıklarını anlatarak, Lefke’ye ilçe hizmetlerinin getirilmesi yönünde adımlar atılmaya devam edileceğini kaydetti.

Hükümetin Kıbrıs konusunda alternatif fikirlerin gündeme gelmesi gerektiği, Doğu Akdeniz’de Türkiye ile birlikte yürütülen çalışmalar, Maraş açılımı ve ekonomik protokol konularının son 4 ayda gerçekleştirilen büyük çalışmaları olduğunu anlatan Tatar, sağlanan kaynak akışı ile geçmiş borçların ödenmesi, kamu maliyesini iyileştirilmesi ve yeni ihalelerin de açılmaya başlaması ile ekonomide bir hareketlilik yaşanmaya başladığını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da konuşmasında, Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak ezberi bozan bir yaklaşım ortaya koyduklarını ifade ederek, federasyon haricinde farklı şeyleri konuşmaya hazır olduğumuzu ortaya koymanın ve Kapalı Maraşın açılması yönünde atılan adımların bu konuda ezberi bozan adımlar olduğunu söyledi.

Doğu Akdeniz’de Türkiye ile birlikte atılan adımlar ve önümüzdeki günlerde yaşanması beklenen açılımlara değinen Özersay, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceklerini vurguladı.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir