Çarşamba , Şubat 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Baybars:Yurttaşlık Yasasının Revize Edilmesi Konusunda Uzlaşı Var

Baybars:Yurttaşlık Yasasının Revize Edilmesi Konusunda Uzlaşı Var

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, BRT’de yayınlanan bir programda yaptığı açıklamada, ülkede yaşanan kayıt dışılığın önlenmesinin önemine vurgu yaparak, Yurttaşlık Yasası’nın revize edilmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu’nda uzlaşı olduğunu belirtti.

Baybars, “Beyaz- Yeşil kimlikle, İkamet İzinleri Yasası’nda bu ülkede yurttaş olmayan kişilerin belli haklar dışında, çok daha fazla ekonomik anlamda yaşayabilmeleri için fırsat yaratacağız” dedi.

Çalışma hayatında mağdur edilmiş kişiler olduğu gibi, sistemi suistimal eden çalışanlar bulunduğunu da ifade eden Baybars, ihtiyaç olması ve ülkede bulunmaması halinde kısa süreli işçilik için işverene prosedürü kolaylaştırıcı girişim yapılması gerektiğini kaydetti.

Nüfus planlaması gibi şehir planlamasının da hayata geçirilmesi gerektiğini belirten İçişleri Bakanı Baybars, Gazimağusa -İskele-Yenibağaziçi şehir planının taraflarla görüşülerek kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan’da İlk Koronavirüs Vakası

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir