Perşembe , Şubat 27 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ekonomi Ve Enerji Bakanlığı’nın “Vizyon 2035” Projesi Yarın Yapılacak İlk Toplantıyla Başlayacak

Ekonomi Ve Enerji Bakanlığı’nın “Vizyon 2035” Projesi Yarın Yapılacak İlk Toplantıyla Başlayacak

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın istikrarlı ekonomik büyümeyi sağlayabilecek ekonomik planlamaya geçiş için hazırladığı “Vizyon 2035” projesiyle ilgili ilk toplantı yarın Bedesten’de olacak. Kayıtlar saat  08.30’da başlayacak, açılış konuşmaları saat 09.00’da yapılacak.

Projede turizm, tarım, özel sektör, enerji, yükseköğrenim, bilişim, sosyal refah, kamu gibi sekiz tematik alan var. Her tematik alan için sekizden fazla toplantı yapılacak ve sekiz ay sürecek süreç sonrasında ekonomik kalkınma odaklı stratejiler belirlenecek.

Bu stratejiler 2020 yılında tek bir plan haline getirilerek sektörel bazda hibe ve kredilerle desteklenecek,15 yıl için KKTC’nin hedeflenen ekonomik ve sosyal durumu tanımlanacak, somut ve ölçülebilir kalkınma hedefleriyle ekonomik büyüme planı oluşturulacak.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da konuyla ilgili değerlendirmesinde, projenin Başbakan Ersin Tatar’ın vizyonu çerçevesinde başlatıldığını ve ilk kez Ekonomi Bakanlığı’nın ekonomik planlama yapma kararlılığında olduğunu söyledi.

Taçoy, Başbakan’ın ekonomi kökenli olmasının böyle bir planlı ekonomiye geçişi de kolaylaştıracağını belirterek, ancak bu şekilde istikrarlı bir ekonomik büyümeye sahip olunabileceğine inanç belirtti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Savunma Bakanı Akar’dan İdlib Açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’deki son durum ile ilgili, “Görüşmeler devam ediyor, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir