Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İle Görüştü

Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İle Görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda görüştü. Çavuşoğlu ve Stoltenberg, daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Çavuşoğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye olarak bugüne kadar terör örgütleriyle ayrım gözetmeksizin hepsiyle mücadele ettik, mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı hakkında şunları kaydetti: “Söz konusu harekat, NATO’nun güney doğu sınırlarını teşkil eden ulusal sınırlarımızın ötesinden kaynaklanan terör tehdidine son verilmesi amacını taşıyor ve bu bakımdan ittifak topraklarının güvenliği açısından da son derece önemlidir.”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de, açıklamasında, NATO üyelerinden hiçbirinin Türkiye kadar Ortadoğu’dan gelen saldırılara maruz kalmadığını söyledi. Stoltenberg, “Suriye’de tutulan DEAŞ savaşçılarının orada kalmasını sağlamak için çözüm bulunmalı.” dedi.

 

KAYNAK: AA

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu’nu makamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir