Pazar , Aralık 15 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, New York Times Gazetesine Yazdı “Türkiye sınırında terör koridoruna asla izin vermez”

Türkiye Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, New York Times Gazetesine Yazdı “Türkiye sınırında terör koridoruna asla izin vermez”

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York Times gazetesi için Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın neden gerekli olduğunu anlatan makale kaleme aldı. Türkiye’nin sınırında bir terör koridoruna asla izin vermeyeceğine işaret etti.

Çavuşoğlu, ”Türkiye sınırındaki terör tehlikesini ortadan kaldırmak ve ulusal güvenliğini sağlamak için bu harekatı başlattı. Bu harekat, orada yaşayan Suriyelileri terör örgütlerinden tiranlığından kurtaracak ve Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliğine tehdidi ortadan kaldıracak. Böylelikle bu gelişmeler yerinden edilmiş Suriyelilerin güvenli ve gönüllü ülkelerine dönüşüne imkan sağlayacak.” ifadesini kullandı.

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TİKA’nın yurt dışındaki 62’nci ofisi Pazartesi Lefkoşa’da açılıyor…

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) 62’nci yurt dışı ofisinin resmi açılışı Lefkoşa’da  TC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir