Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Amatör Denizci Belgesi Ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitim Ve Sınavları Cumartesi Günü Yapılacak

Amatör Denizci Belgesi Ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitim Ve Sınavları Cumartesi Günü Yapılacak

Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz eğitimi ve sınavı, Cumartesi günü Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane’de bulunan 4 numaralı salonda yapılacak.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, saat 10:00’da başlayacak eğitimler ve 13.00’te başlayacak olan sınavlara katılıp Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz belgesine sahip olmak isteyenler, en geç Çarşamba günü mesai bitimine kadar Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın internet adresinden veya şahsen bakanlığa başvuru yapabilir.

Açıklamaya göre, 13 Temmuz 2019’da yapılan ADB eğitim ve sınavına katılıp ADB almaya hak kazananlar, 24 metreye kadar motorlu özel tekne kullanma yetkisine sahip olacak. 24 metreye kadar olan telsizli özel tekneler, yalnızca ADB ve KMT belgesi sahipleri tarafından kullanılabilecek. Bu nedenle 13 Temmuz 2019’da Gazimağusa’da yapılan ADB eğitim ve sınavına katılan ve belge almaya hak kazananlar, KMT belgesi sahibi olmak istiyorlarsa, Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olan KMT eğitimi ve 13.00’te yapılacak olan KMT sınavı için kayıt yaptırmalı.

ADB ve KMT eğitimi ve sınavı veya kayıt işlemleriyle ilgili +392 601 15 35 numaralı telefondan mesai saatleri içinde bilgi alınabilir. ADB eğitim dokümanına https://bub.gov.ct.tr/Portals/27/kitapck_rgb.pdf adresinden ulaşılabilir.

19 Ekim Cumartesi ADB ve KMT Eğitimi ve Sınavı Programı şöyle:
“09.00: Kayıt; 10.00: Konuşmalar; 10.10: ADB Eğitimi ; 11.40: KMT Eğitimi; 12.50: ARA; 13.00: ADB ve KMT Sınavı”

Bu arada, 13 Temmuz’da Gazimağusa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Amatör Denizci Eğitim ve Sınavı’na katılanlar, amatör denizci belgelerini, mesai saatleri dahilinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan alabilecek.

Amatör Denizci Eğitim ve Sınavı’na katılıp belge harcı ödemesi yapamayanlar için oluşturulan “ödeme kodları”na (C kodları) bakanlık internet sitesinden ulaşılabilir.

Amatör Denizci Eğitim ve Sınavı’na katılıp, belge harcı yatıramayanlar, bakanlık internet sitesinde: BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER/ADES; “ADES BELGE HARCI C KODU/EKSİK EVRAK LİSTESİ” bölümünden isminin karşısında yazan “C kodunu” kullanarak, KKTC’de bulunan herhangi bir Halkbank şubesi veya Halkbank İnternet Şubesinden ödeme yapabilir. Aynı listede başvuru formu ibraz etmeyen katılımcılar da yer alıyor.

KAYNAK: TAK
 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir