Pazar , Ağustos 9 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, Güvenlik Kamerası Kurulumuyla İlgili Gerekli Başvurunun Yapılması Gerektiğini Duyurdu

Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, Güvenlik Kamerası Kurulumuyla İlgili Gerekli Başvurunun Yapılması Gerektiğini Duyurdu

Başbakanlık Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi Yasasının geçici 1. Maddesi uyarınca, güvenlik kamerası kurulumuyla ilgili gerekli başvurunun, 23 Ekim tarihine kadar yapılması gerektiğini duyurdu.

Kurul’dan yapılan yazılı açıklamada, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce kamuya açık alan, cadde ve sokakları görüntüleyen bilişim sistemlerini kuran kurum, kuruluş, gerçek ve tüzel kişilerin; yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren on iki ay içerisinde, kurula, mevcut bilişim sistemlerinin yer, sayı ve niteliklerini yazılı olarak bildirmek zorunda oldukları kaydedildi.

Açıklamada, buna mukabil, 23 Ekim tarihine kadar Başbakanlık Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi web sitesinden ilgili formun doldurulup Polis Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerektiği belirtildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir