Cumartesi , Ağustos 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: “Yayınların Belli Ölçüde Kontrol Edilmesi Gerekir”

Tatar: “Yayınların Belli Ölçüde Kontrol Edilmesi Gerekir”

Başbakan Ersin Tatar, KKTC’de temas ve incelemelerde  bulunan Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Yayın Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu  üyelerine yemek verdi.

Tatar, yemekte yaptığı konuşmada,  iletişim çağında her şeyin çok hızlı şekilde yayıldığını belirterek, bu yayınların belli bir ölçüde kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğine de dikkat çekti.

İletişim çağında gerek televizyonlarla gerekse sosyal medya aracılığıyla her şeyin hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Başbakan Tatar, fikir ve hürriyet özgürlüğü olduğunu ancak günün sonunda bir mağduriyet olmaması için  bu yayınların da bir ölçüde kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu  Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin de,çok verimli temaslar yaptıklarını kaydederek, Türkiye Cumhuriyeti’nde radyo televizyon mecrasını denetlemenin yanında internet mecrasını da denetlemeye başladıklarını, bunun birçok Avrupa ülkesinin önünde olan bir atılım olduğunu söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir