Perşembe , Ekim 1 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu: “Ortak Akıl İle Hareket Ederek, Birlikte Yönetmeyi Kendimize Şiar Edindik”

Çavuşoğlu: “Ortak Akıl İle Hareket Ederek, Birlikte Yönetmeyi Kendimize Şiar Edindik”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, bakanlığa bağlı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından organize edilen ve Genel Ortaöğretim Dairesi, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ile İlköğretim Dairesi bünyesinde görev yapan okul müdürlerinin katıldığı Eğitim Analiz Toplantısı’na katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada düzenlenen toplantı ile hedeflerini paylaşma, okul müdürlerinin de görüş ve önerilerini dinleme fırsatı yakaladıklarını belirtti.

İsimler gelip geçici ancak fikirler kalıcıdır sözünden yola çıktıklarını ve çalışmalarını bu anlayışla yürüttüklerini söyleyen Çavuşoğlu, ortak bir fikir yaratma arzusunda olduklarını, bu bağlamda da tüm paydaşları dikkatle dinlediklerini belirterek,“Herkes bir gün yürüttüğü görevi bırakacak ama mesele ülke gençliğini yetiştirenler olarak, gelecek nesilleri nasıl yetiştireceğimizdir.” dedi.

Eğitimde ortak akıl ile hareket etmeyi ve birlikte yönetmeyi kendilerine şiar edindiklerine de dikkat çeken Çavuşoğlu, bakanlık olarak bir vizyon belgesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Eğitimde atılacak adımın 10 yıl sonra meyvesini vereceğini de söyleyen Çavuşoğlu, 10 yıllık bir vizyon belgesi oluşturacaklarının altını çizdi.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tüm Okul Öncesi Okullar Yarın Tam Zamanlı Açılıyor

Sağlık Bakanlığı, 5 yaşa kadar olan yuva, kreş ve 4-5 yaş gurubu tüm okul öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir