Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Eğitimi ve Sınavı Yarın

Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Eğitimi ve Sınavı Yarın

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Amatör Denizci Belgesi (ADB) ile Kısa Mesafe Telsiz (AMT) eğitimi ve sınavı yarın Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Büyük Kütüphane’de 4 numaralı salonda yapılacak.

200’ün üzerinde katılımcı ile yapılacak olan eğitim ve sınavlar için saat 09.00’da kayıt alınmaya başlanacak. Saat 10.00’da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı’nın yapacağı konuşma ile başlayacak olan eğitimler, TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Özel Danışmanı Ali Kurumahmut’un yapacağı sunum ile devam edecek.

Daha sonra ADB eğitimine geçilecek. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Ahmet Selçuk Sert de eğitimi izleyenler arasında bulunacak. ADB eğitiminin ardından KMT eğitimine geçilecek. Bunu ADB ve KMT sınavları izleyecek.

ADB ve KMT eğitim ve sınavına katılacak olanların, beraberlerinde iki vesikalık fotoğraf, kimlik ve sürüş ehliyetlerinin alsı ile fotokopilerini beraberlerinde getirmeleri isteniyor.  Ayrıca, KMT eğitim ve sınavına katılacak olanlar, Türkiye e-devlet üzerinden veya amet ettikleri ilçenin polis müdürlüğünden alacakları adli sicil kaydını, 18 yaşından küçük ise, yukarıda talep edilen belgelerin yanında sağlık raporu da getirmeleri gerekiyor.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir