Perşembe , Eylül 16 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Atakan: “Sabit Radarlardan Ve Seyrüseferden Gelen Para Bakanlığımızda Toplansa, Yollarla İlgili Problemlerin Çok Büyük Kısmı Çözülmüş Olur”

Atakan: “Sabit Radarlardan Ve Seyrüseferden Gelen Para Bakanlığımızda Toplansa, Yollarla İlgili Problemlerin Çok Büyük Kısmı Çözülmüş Olur”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, seyrüseferden ve sabit radarlardan toplanan paranın Maliye Bakanlığı’na gittiğini belirterek, “2018 yılında sabit radarlardan ve seyrüseferden gelen toplam rakam 155 milyon Türk Lirası Bu miktar, bizim bakanlığımızda toplansa, bugün vatandaşın haklı olarak şikayet ettiği yollarla ilgili problemlerin çok büyük kısmı çözülmüş olur” dedi.

Bu son döneme kadar kaynak bulma noktasında ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Atakan, “Çalışma odamda 6 klasör proje duruyor. Bunlarla ilgili kaynağı bulamıyoruz. En son Maliye Bakanlığı’nda ciddi bir çalışmayla bir kaynak yaratıldı. Bu kaynak sayesinde, şu an 11 farklı projemiz ihaleye çıkmış durumdadır. 25 Ekim itibariyle de askı süresi doluyor. Gelen teklifler çerçevesinde, hava durumunun da izin vermesiyle birlikte, önemli noktalardaki projeler devam edecek. Bir de Türkiye Cumhuriyeti tarafından ihale edilen bazı projeler var. Bunların arasında yarım kalanlar var. Bu yarım kalanların nasıl devam ettirileceğiyle ilgili de bir çalışma yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçen yılki yağışlar ve yağışların neden olduğu sıkıntıları yaşamamak için önlem aldıklarını belirten Tolga Atakan, mazeret üretmek yerine yerel yönetimler ve diğer ilgili bakanlıklarla bir araya gelip söz konusu bölgelerde benzer sıkıntıları yaşamamak için bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı.. Zafer Bayramı Nedeniyle İskele’de İki Tören Düzenlendi

Türk Milleti’nin varoluş mücadelesini tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıl dönümü İskele’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir