Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar “6. Anamur Tarım Ve Gıda Fuarı”nın Açılışını Yaptı

Başbakan Tatar “6. Anamur Tarım Ve Gıda Fuarı”nın Açılışını Yaptı

Başbakan Ersin Tatar, “6. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı”nın açılışını yaptı. Tatar’ın da katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan açılış töreni, saygı duruşu, İstiklal marşının okunması ve konuşmalar ile sürdü.

Anamur’da Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezinde yer alan fuarın açılışında konuşan Başbakan Ersin Tatar, bu güzel günde Türkiye’de Anamur’da olmaktan bahtiyar olduğunu söyledi, gönül, yürek bağı ve birliğini geliştirerek geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

Tatar, 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı ile Kıbrıs Türk halkının esaretten kurtulduğunu ve bugün Türkiye’nin desteği ile bölgede güçlü bir devlet ve halk olduklarını vurguladı.

Açılışa katılan Kıbrıs Gazilerine şükranlarını sunan ve şehitleri anan Tatar, “Yüreğimiz her zaman Türkiye ve Türk milletiyle atıyor. Teröre karşı verilen mücadelede, barış pınarı harekatında Türkiye’nin hep yanında olduk ve destek verdik” dedi.

Bölge ve Türk halkının güvenliği, insanlarına karşı yapılan saldırılara karşı yapılan harekata destek verdiklerini,  başarılar dilediklerini ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a alkış tuttuklarını Türk halkının yanında olduklarını söyleyen Tatar, “Başarılı bir harekat oldu, bundan sonra daha güvenli huzurlu ekonomisi güçlü bir Türkiye olacak. Biz Türk milletinin parçasıyız, bizi ne denizler ne başka şeyler ayırabilir” ifadelerini kullandı.

Tatar, Anamur’da üretimde alınan mesafeyi KKTC’ye yansıtacaklarını ve hayata geçireceklerini ifade etti.  Bu bölgede Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarının korunması için gelişimin önemli olduğunu belirten Tatar, “Her alanda birlikte çalışarak gelişeceğiz. Gönüller bir gelecek bir çalışıp üretip var olabilmek, bunu milli şuurla geliştirmek önemlidir” diye konuştu.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir