Pazar , Ekim 25 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, Anamur Ticaret Ve Sanayi Odasını Ziyaret Etti

Başbakan Tatar, Anamur Ticaret Ve Sanayi Odasını Ziyaret Etti

Başbakan Ersin Tatar, Anamur Ticaret ve Sanayi Odasını ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her alanda başarısını desteklediklerini, Doğu Akdeniz’deki çalışmaların da bu bölgeyi çok daha önemli bir noktaya taşıdığını ifade ederek, Anamur ile ticaret ve turizm başta olmak üzere her alanda birlikte çalışıp işbirliklerini geliştirmek istediklerini, bunun önemli olduğunu söyledi.

Su projesi ile suyun Toroslardan adaya gelmesinin büyük başarı olduğunu ifade eden Tatar, suyun gelmesi ile birlikte  KKTC’de ekonomi ve sosyal yaşamı geliştirme şansı bulduklarını kaydetti.

Tatar, “Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkiler her alanda daha da gelişiyor. KKTC, Türkiye Cumhuriyetinin desteğiyle barış ve huzur ortamında gelişmeye halkının refahını artırmaya devam ediyor. Türkiye’mizin her alanda yanında olduk, Barış Pınarı harekatında da yanında olduk. Türkiye Cumhuriyeti bu harekatta millet olarak büyük bir başarıya imza attı” diye konuştu.

Anamur ile KKTC’nin görünür bir şekilde ve neredeyse elleriyle dokunacak mesafede olduğunu ifade eden Tatar, birlikte çalışarak hem ilişkileri hem gönül bağını birleştireceklerini kaydetti.

“Ne mutlu bize ki Türk evladıyız” diyen Tatar, KKTC’de huzur içinde yaşamalarının Türkiye Cumhuriyeti ile  sağlıklı ilişkilere bağlı olduğunu, bu yüzden bu tür ziyaretlerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi ve örnek olması temennisinde bulundu.

Tatar, “yakın ilişkileri geliştireceğiz. Daha güzel günler bizi bekliyor, birlikte çalışarak daha güzel günlere ulaşacağız. Türkiye bizi yıllarca ezilmekten kurtardı, şimdi devletimiz bayrağımız altında huzur içinde yaşıyoruz. Her alanda çalışarak daha da gelişeceğiz. Turizm, yüksek öğrenim, tarım sektöründe çalışmalarımızı işbirliklerimizi gelişeceğiz” diye konuştu.

“MUZ YETİŞTİRİCİLİĞİNİ KKTC’DE DE GELİŞTİRECEĞİZ”

Anamur’daki muz yetiştiriciliğini ülkede de geliştireceklerini ifade eden Tatar, “sizden de destek alarak muz yetiştiriciliğini  KKTC’de geliştirip karşılıklı iş potansiyellerini artırmalıyız. Bu alanda bıkmadan usanmadan çalışacağız” dedi. Konuşmaların ardından Tatar ve oda yetkilileri karşılıklı hediye teatisinde bulundu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ORUÇ REİS İÇİN DOĞU AKDENİZ’DE YENİ NAVTEX

Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’de çalışma yürüteceği alan için 4 Kasım’a kadar sürecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir