Perşembe , Eylül 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sivil Savunma Afet Yönetimi Ve Müdahale Tatbikatı-2019 İcra Edildi

Sivil Savunma Afet Yönetimi Ve Müdahale Tatbikatı-2019 İcra Edildi

Sivil Savunma  Afet Yönetimi ve Müdahale Tatbikatı-2019 İskele Boğaz bölgesinde dün icra edildi.

Tatbikat,  ülkede Afet Acil Durum Yönetimi Sistemi içinde yer alan  tüm kurum ve kuruluşların  hazırlık seviyesini denemek, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, afet ve acil durum hallerine  yönelik farkındalık yaratmak,  kurum ve kuruluşlar  arasında iş birliği ve yardımlaşmayı artırarak, tespit edilecek  eksikliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.

Yaklaşık 3 saat süren tatbikat  Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerinin icrasıyla gerçekleştirildi. İskele Boğaz bölgesine nereden geldiği  belli olmayan iki füzenin düşmesi üzerine  başlayan senaryo kapsamında, arama ve kurtarma faaliyetleri icra edildi.

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay da tatbikatın ardından yaptığı değerlendirmede,  Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığının organize ettiği gösterinin herkesi mutlu eden gururlandıran bir organizasyon olduğunu kaydederek, ülkede istenmeyen olaylar olduğunda ne yapılması gerektiğini topluma hatırlatan ve bunu kurumsal  bir şekilde hayata geçiren Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığını ve bağlı  ekipleri, personeli, ayrıca  organizasyonda yer alan  kurumların  personelini kutladı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Başbakan Tatar: Üni̇versi̇telerde Yüzyüze Eğti̇mi̇ Sağlayacak Şartlar Üzeri̇nde Ti̇ti̇zli̇kle Çalışıyoruz

Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni ziyaret ederek, Vakıf Yöneticiler Kurulu başkanı Erdal Özcenk ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir