Cuma , Eylül 25 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, KTEMAD ile TEMAD Çankaya Şubesinin müşterek hazırladığı Resim Sergisinin açılışını yaptı.

Başbakan Tatar, KTEMAD ile TEMAD Çankaya Şubesinin müşterek hazırladığı Resim Sergisinin açılışını yaptı.

Başbakan Ersin Tatar, KKTC Güv.K.K Emekli Astsubaylar Derneği (KTEMAD) ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankaya Şubesinin müşterek hazırladığı Resim Sergisinin açılışını yaptı.

Dün gerçekleşen sergi açılışı Ortaköy’deki Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayında yer aldı.

Sergi açılışına Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı Komutanı Piyade Albay Şükrü GÜZEL ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ve konuklar da katıldı.

Sergide şehit anneleri ve gazi eşlerinden oluşan kadınların ortaya çıkardığı profesyonel resimler sergilendi.

TATAR

Başbakan Ersin Tatar açılışta yaptığı konuşmasında, Türk milletinin çok fedakarlıklarla bugünlere geldiğini, Kıbrıs’ta da bugün Kıbrıs Türk halkı huzur ve barış içindeyse bu fedakarlıklar sayesinde olduğunu belirtti. “Ne mutlu Türküz ve bu topraklarda yaşıyoruz. Türk askeri buradadır ve burada olmaya devam edecektir, Türkiye’nin garantörlüğü devam edecektir” diye konuştu.

Başbakan Ersin Tatar, Türk Alayı ile ilgili bir anısını da anlatarak, “6 yaşında burada asker selamını verdim, hala daha aynı selamla buradayım” dedi ve asker selamı vererek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

LTB Dr. Fazıl Küçük Caddesi’nde Yağmur Suyu Drenaj Çalışması Yapacak. Yol Bölüm Bölüm Trafiğe Kapatılacak

Lefkoşa Türk Belediyesi, yarın Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışması yapacağını ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir