Cumartesi , Nisan 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / İçişleri Bakanı Baybars; “İkamet ve Vizeler Tüzüğü Resmi Gazetede Yayınlanıp Yürürlüğe Girdi”

İçişleri Bakanı Baybars; “İkamet ve Vizeler Tüzüğü Resmi Gazetede Yayınlanıp Yürürlüğe Girdi”

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada,  ikamet ve vizeler tüzüğünün resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girdiğini dile getirerek, ülkede önemli olanın vize ikametgahta var olan boşlukları ve sıkıntıları görmek olduğunu belirtti.

Web sitesinde online başvuru ve bilgilendirme sistemi de yaratıldığına dikkat çeken Baybars, TC vatandaşlarına bu tüzük ile sağlanması gereken kolaylıkların sağlanacağını kaydetti.

Tüzükle bu ülkede bulunan kişileri kayıt altına alarak, ne maksat ile kaldıklarının kayıt altına alınmasını hedeflediklerini dile getiren Baybars, TC vatandaşlarına da var olan genelge ile kolaylık getirileceğini belirtti.

Bu kapsamda, ülkede 60 yaş üstü yaşayanların da var olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Baybars, turist olarak ülkeye gelen ve burada ikamet edenlerin de kayıt altına alınması için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

 

KAYNAK TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bakan Pilli’den yüzümüzü güldüren açıklama! 220 testin sonucu da negatif!

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüsü salgınıyla ilgili gelişmeleri anlattı.Sağlık Bakanı Pilli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir