Pazar , Mayıs 31 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı KKTC’de Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı KKTC’de Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nde dün akşam resepsiyon düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin Büyükelçilik ikametgahında verdiği resepsiyonda Türkiye  Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu.

Başçeri, daha sonra yaptığı kısa konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nı kendi bayramı benimsemiş Kıbrıs Türk halkıyla birlikte kutlama  ayrıcalığına sahip olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu da söyledi.

Geçitkale Havaalanı’ndaki uçak kazası sonucu Serkan Özcezarlı ve Hakan Çetinkaya’nın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü de dile getiren Başçeri, “Barış Pınarı Harekatı’nda hayatlarını kaybedenlerin, şehitlerimizin hatırasına, teröristlerin namert saldırıları sonucu hayatlarını kaybeden sivil vatandaşlarımızın hatırasına ve Suriye’de teröristleri yakalamak için mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şanlı askerlerine saygı amacıyla biraz daha mutedil bir resepsiyon yapıyoruz” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KKTC’de 43 Gündür Pozitif Vaka Yok…

KKTC’de dün yapılan 56 koronavirüs testinde, pozitif vakaya rastlanmadı. Sağlık Bakanı Ali Pilli, 43 gündür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir