Pazar , Ocak 24 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Öğretmenlere Yönelik Mesleki Gelişim Seminerleri

Öğretmenlere Yönelik Mesleki Gelişim Seminerleri

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi tarafından öğretmenlere yönelik düzenlenen mesleki gelişim seminerleri dün başladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, seminerler için dün Atatürk Öğretmen Akademisi’nde yapılan açılışa Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakan Danışmanı Doç. Dr.Mustafa Sever, bakanlık yetkilileri, öğretmenler ve idareciler katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, göreve geldikleri dönemde tüm öğretmenlerle birlikte hareket ederek, ülkenin geleceğini şekillendirme arzusunda olduklarını belirtti. Çavuşoğlu, geleceği şekillendirirken bakanlık olarak öğretmenlerin gelişimi için de sunulacak her fırsatı sunmak istediklerini söyledi.

Eğitimin sürekli değişip, geliştiğini; yeni yönetim ve eğitim modellerinin ortaya çıktığına dikkat çeken Çavuşoğlu, okul yöneticilerinin kendilerini geliştirme noktasında iyi bir noktada olduklarını dile getirdi.

“Türkçe’nin İkinci Dil Olarak Öğretimi” ve “Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimi” konularını kapsayan seminerler  8 Kasım’a kadar devam edecek.  Atatürk Öğretmen Akademisi, Lefkoşa Açıköğretim Fakültesi ve Türk Maarif Koleji’nde gerçekleşecek seminerlerde toplam 30 saat eğitim verilecek.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir