Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: Ekonomiyi Geliştirmek ve Kayıt Altına Almak Hedefimizdir

Tatar: Ekonomiyi Geliştirmek ve Kayıt Altına Almak Hedefimizdir

Başbakan Ersin Tatar,  Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, yeni bütçenin meclise sunulduğunu, Türkiye ile yeni protokolün imzalanması için de çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, Meclis’ten bütçe geçene kadar olan sürede anlaşmanın yapılması gerektiğini belirtti.

Tatar, ülkenin kendi ayakları üzerinde durabilmesi için yerel gelirler, mahalli gelirler, ekonominin kayıt altına alınabilmesi gerektiğini; yatırımlara kaynak aktarabilmenin de olması gerektiğini ifade ederek, ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanabilmesine önem verdiklerini söyledi.

Yasanın kendilerine hayat pahalılığını ödemesini emrettiğini bunun için yüzde 10’luk bir kalem ayrıldığını, bunun üzerinde gerçekleşmesi halinde bunu da ödemek durumunda olduklarını kaydeden Tatar, şu anda sabit bir durumun söz konusu olduğunu, istikrar devam ederse bütçe hedeflerinin tutturulacağını aktardı.

Öngörülen bütçedeki 550 milyon Türk Liralık açığın gelirlerin artırılmasıyla kapatmayı hedeflediklerini, ekonomiyi kayıt altına almaları gerektiğini belirten Tatar, vergi yasalarında bazı değişikliklerin de gündemde olduğunu kaydetti.

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları çerçevesinde yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre; “ 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir