Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Üstel: “Türkiye’de Uçaktan İnmeden Ercan’a Seyahat Etmeyle İlgili Çalışmalar Sürüyor”

Üstel: “Türkiye’de Uçaktan İnmeden Ercan’a Seyahat Etmeyle İlgili Çalışmalar Sürüyor”

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Londra’da 4-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenen World Travel Market 2019 Turizm Fuarı’nda KKTC’yi temsil ediyor.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Fuarda yaptığı konuşmada, İngiltere’den Ercan’a seyahat edecek olan yolcuların eskiden olduğu gibi Türkiye’de uçaktan inmeden Ercan Havalimanı’na seyahat etmeleri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, kısa süre içerisinde bu destinasyondaki sıkıntıyı tek bacaklı da olsa gidereceklerini kaydetti.

Bakan Üstel, yapılan tanıtım çalışmalarına değinerek, bakanlık tarihinde ilk kez büyük çaplı bir çalışma gerçekleştiğini, dijital medyada yapılan reklamlar ile KKTC’ye uygulanan haksız ambargo ve izolasyonları da kırmış olduklarını belirtti.

Günümüz teknolojisinde büyük kitlelere ulaşmak için digital medyanın kullanıldığına da değinen Üstel, reklam kampanyasında bu yıl Londra’da özellikle dijital medyayı kullandıklarını belirtti.

Yeni bir imajla 2020 yılına girileceğini anlatan Üstel, ‘visitnorthcyprus’ sitesini profesyonel bir ekiple hazırladıklarını ve faaliyete koyduklarını söyledi.

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir